71V2556SA133BQI
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
71V2556SA133BQI
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 4.5Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 165-CABGA (13x15)
Memory Type : Volatile
Mfr : IDT, Integrated Device Technology Inc
Clock Frequency : 133 MHz
Voltage - Supply : 3.135V ~ 3.465V
Access Time : 4.2 ns
Package / Case : 165-TBGA
Memory Organization : 128K x 36
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Base Product Number : 71V2556
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 4.5MBIT PAR 165CABGA
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 4.5Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 165-CABGA (13x15)