CY7C25652KV18-450BZC
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
CY7C25652KV18-450BZC
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 72Mbit
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 165-FBGA (13x15)
Memory Type : Volatile
Mfr : Cypress Semiconductor Corp
Clock Frequency : 450 MHz
Voltage - Supply : 1.7V ~ 1.9V
Package / Case : 165-LBGA
Memory Organization : 2M x 36
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, QDR II+
Base Product Number : CY7C25652
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 72MBIT PAR 165FBGA
Contact Now
SRAM - Synchronous, QDR II+ Memory IC 72Mbit Parallel 450 MHz 165-FBGA (13x15)