SST25VF010A-33-4I-SAE
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
SST25VF010A-33-4I-SAE
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 1Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : SST25
DigiKey Programmable : Verified
Memory Interface : SPI
Write Cycle Time - Word, Page : 20µs
Supplier Device Package : 8-SOIC
Memory Type : Non-Volatile
Mfr : Microchip Technology
Clock Frequency : 33 MHz
Voltage - Supply : 2.7V ~ 3.6V
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Memory Organization : 128K x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : FLASH
Base Product Number : SST25VF010
Memory Format : FLASH
Description : IC FLASH 1MBIT SPI 33MHZ 8SOIC
Contact Now
FLASH Memory IC 1Mbit SPI 33 MHz 8-SOIC