GS8160Z36DGT-250IV
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
GS8160Z36DGT-250IV
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 18Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 100-TQFP (20x14)
Memory Type : Volatile
Mfr : GSI Technology Inc.
Clock Frequency : 250 MHz
Voltage - Supply : 1.7V ~ 2V, 2.3V ~ 2.7V
Package / Case : 100-LQFP
Memory Organization : 512K x 36
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C (TJ)
Technology : SRAM - Synchronous, ZBT
Base Product Number : GS8160Z36
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
Contact Now
SRAM - Synchronous, ZBT Memory IC 18Mbit Parallel 250 MHz 100-TQFP (20x14)