MR25H40VDF
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
MR25H40VDF
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 4Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : Automotive, AEC-Q100
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : SPI
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 8-DFN-EP, Small Flag (5x6)
Memory Type : Non-Volatile
Mfr : Everspin Technologies Inc.
Clock Frequency : 40 MHz
Voltage - Supply : 3V ~ 3.6V
Access Time : 9 ns
Package / Case : 8-VDFN Exposed Pad
Memory Organization : 512K x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C (TA)
Technology : MRAM (Magnetoresistive RAM)
Base Product Number : MR25H40
Memory Format : RAM
Description : IC RAM 4MBIT SPI 40MHZ 8DFN
Contact Now
MRAM (Magnetoresistive RAM) Memory IC 4Mbit SPI 40 MHz 9 ns 8-DFN-EP, Small Flag (5x6)