CY7C1320JV18-250BZXI
Contact Now
CY7C1320JV18-250BZXI
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 18Mbit
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : -
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 165-FBGA (13x15)
Memory Type : Volatile
Mfr : Cypress Semiconductor Corp
Clock Frequency : 250 MHz
Voltage - Supply : 1.7V ~ 1.9V
Package / Case : 165-LBGA
Memory Organization : 512K x 36
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, DDR II
Base Product Number : CY7C1320
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 18MBIT PAR 165FBGA
Contact Now
SRAM - Synchronous, DDR II Memory IC 18Mbit Parallel 250 MHz 165-FBGA (13x15)