CY7C1441AV25-133BZXI
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
CY7C1441AV25-133BZXI
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 36Mbit
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 165-FBGA (15x17)
Memory Type : Volatile
Mfr : Cypress Semiconductor Corp
Clock Frequency : 133 MHz
Voltage - Supply : 2.375V ~ 2.625V
Access Time : 6.5 ns
Package / Case : 165-LBGA
Memory Organization : 1M x 36
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR
Base Product Number : CY7C1441
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FBGA
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 36Mbit Parallel 133 MHz 6.5 ns 165-FBGA (15x17)