70T3509MS133BPI
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
70T3509MS133BPI
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 36Mbit
Product Status : Last Time Buy
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 256-CABGA (17x17)
Memory Type : Volatile
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Clock Frequency : 133 MHz
Voltage - Supply : 2.4V ~ 2.6V
Access Time : 4.2 ns
Package / Case : 256-BGA
Memory Organization : 1M x 36
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : SRAM - Dual Port, Synchronous
Base Product Number : 70T3509
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 36MBIT PAR 256CABGA
Contact Now
SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 36Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 256-CABGA (17x17)