IS61QDPB42M36A1-500M3L
Contact Now
IS61QDPB42M36A1-500M3L
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 72Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 165-LFBGA (15x17)
Memory Type : Volatile
Mfr : ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Clock Frequency : 500 MHz
Voltage - Supply : 1.71V ~ 1.89V
Access Time : 8.4 ns
Package / Case : 165-LBGA
Memory Organization : 2M x 36
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, QUADP
Base Product Number : IS61QDPB42
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
Contact Now
SRAM - Synchronous, QUADP Memory IC 72Mbit Parallel 500 MHz 8.4 ns 165-LFBGA (15x17)