SST26WF040BAT-104I/SN
Contact Now
SST26WF040BAT-104I/SN
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 4Mbit
Write Cycle Time - Word, Page : 1.5ms
Supplier Device Package : 8-SOIC
Memory Type : Non-Volatile
Mfr : Microchip Technology
Clock Frequency : 104 MHz
Voltage - Supply : 1.65V ~ 1.95V
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Memory Organization : 512K x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : FLASH
Base Product Number : SST26WF040
Memory Format : FLASH
Description : IC FLASH 4MBIT SPI/QUAD 8SOIC
Contact Now
FLASH Memory IC 4Mbit SPI - Quad I/O 104 MHz 8-SOIC