GS82583ET36GK-675I
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
GS82583ET36GK-675I
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 288Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 260-BGA (22x14)
Memory Type : Volatile
Mfr : GSI Technology Inc.
Clock Frequency : 675 MHz
Voltage - Supply : 1.25V ~ 1.35V
Package / Case : 260-BGA
Memory Organization : 8M x 36
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C (TJ)
Technology : SRAM - Synchronous
Base Product Number : GS82583ET36
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 288MBIT PAR 260BGA
Contact Now
SRAM - Synchronous Memory IC 288Mbit Parallel 675 MHz 260-BGA (22x14)