CY7C1354CV25-166BZC
Contact Now
CY7C1354CV25-166BZC
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 9Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : NoBL™
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 165-FBGA (13x15)
Memory Type : Volatile
Mfr : Infineon Technologies
Clock Frequency : 166 MHz
Voltage - Supply : 2.375V ~ 2.625V
Access Time : 3.5 ns
Package / Case : 165-LBGA
Memory Organization : 256K x 36
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR
Base Product Number : CY7C1354
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 9MBIT PARALLEL 165FBGA
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 166 MHz 3.5 ns 165-FBGA (13x15)