71V3556SA100BGGI8
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
71V3556SA100BGGI8
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 4.5Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 119-PBGA (14x22)
Memory Type : Volatile
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Clock Frequency : 100 MHz
Voltage - Supply : 3.135V ~ 3.465V
Access Time : 5 ns
Package / Case : 119-BGA
Memory Organization : 128K x 36
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Base Product Number : 71V3556
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 4.5MBIT PAR 119PBGA
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 4.5Mbit Parallel 100 MHz 5 ns 119-PBGA (14x22)