70T3599S133BFI8
Contact Now
70T3599S133BFI8
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 4.5Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 208-CABGA (15x15)
Memory Type : Volatile
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Clock Frequency : 133 MHz
Voltage - Supply : 2.4V ~ 2.6V
Access Time : 4.2 ns
Package / Case : 208-LFBGA
Memory Organization : 128K x 36
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : SRAM - Dual Port, Synchronous
Base Product Number : 70T3599
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 4.5MBIT PAR 208CABGA
Contact Now
SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 4.5Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 208-CABGA (15x15)