IS61LPS51236B-200TQLI-TR
Contact Now
IS61LPS51236B-200TQLI-TR
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 18Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Clock Frequency : 200 MHz
Voltage - Supply : 3.135V ~ 3.465V
Access Time : 3 ns
Package / Case : 100-LQFP
Memory Organization : 512K x 36
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR
Base Product Number : IS61LPS51236
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100LQFP
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 18Mbit Parallel 200 MHz 3 ns 100-LQFP (14x20)