7164L45TDB
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
7164L45TDB
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : 45ns
Supplier Device Package : 28-CDIP
Memory Type : Volatile
Mfr : IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Size : 64Kbit
Voltage - Supply : 4.5V ~ 5.5V
Access Time : 45 ns
Package / Case : 28-CDIP (0.300", 7.62mm)
Memory Organization : 8K x 8
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C (TA)