SST26VF064B-104I/MF
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
SST26VF064B-104I/MF
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 64Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : SST26 SQI®
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : SPI - Quad I/O
Write Cycle Time - Word, Page : 1.5ms
Supplier Device Package : 8-WDFN (5x6)
Memory Type : Non-Volatile
Mfr : Microchip Technology
Clock Frequency : 104 MHz
Voltage - Supply : 2.7V ~ 3.6V
Package / Case : 8-WDFN Exposed Pad
Memory Organization : 8M x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : FLASH
Base Product Number : SST26VF064
Memory Format : FLASH
Description : IC FLASH 64MBIT SPI/QUAD 8WDFN
Contact Now
FLASH Memory IC 64Mbit SPI - Quad I/O 104 MHz 8-WDFN (5x6)