GS8662D36BGD-400I
Contact Now
GS8662D36BGD-400I
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 72Mbit
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 165-FPBGA (13x15)
Memory Type : Volatile
Mfr : GSI Technology Inc.
Clock Frequency : 400 MHz
Voltage - Supply : 1.7V ~ 1.9V
Package / Case : 165-LBGA
Memory Organization : 2M x 36
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C (TJ)
Technology : SRAM - Quad Port, Synchronous, QDR II
Base Product Number : GS8662D
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FPBGA
Contact Now
SRAM - Quad Port, Synchronous, QDR II Memory IC 72Mbit Parallel 400 MHz 165-FPBGA (13x15)