IS66WVO16M8DBLL-133BLI
Contact Now
IS66WVO16M8DBLL-133BLI
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 128Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : SPI - Octal I/O
Write Cycle Time - Word, Page : 37.5ns
Supplier Device Package : 24-TFBGA (6x8)
Memory Type : Volatile
Mfr : ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Clock Frequency : 133 MHz
Voltage - Supply : 2.7V ~ 3.6V
Package / Case : 24-TBGA
Memory Organization : 16M x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : PSRAM (Pseudo SRAM)
Base Product Number : IS66WVO16M8
Memory Format : PSRAM
Contact Now
PSRAM (Pseudo SRAM) Memory IC 128Mbit SPI - Octal I/O 133 MHz 24-TFBGA (6x8)