71V25761S183PFG8
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
71V25761S183PFG8
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 4.5Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 100-TQFP (14x20)
Memory Type : Volatile
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Clock Frequency : 183 MHz
Voltage - Supply : 3.135V ~ 3.465V
Access Time : 3.3 ns
Package / Case : 100-LQFP
Memory Organization : 128K x 36
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR
Base Product Number : 71V25761
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 4.5MBIT PAR 100TQFP
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 4.5Mbit Parallel 183 MHz 3.3 ns 100-TQFP (14x20)