BR25A512FVT-3MGE2
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
BR25A512FVT-3MGE2
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 512Kbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : SPI
Write Cycle Time - Word, Page : 5ms
Supplier Device Package : 8-TSSOP-B
Memory Type : Non-Volatile
Mfr : Rohm Semiconductor
Clock Frequency : 10 MHz
Voltage - Supply : 2.5V ~ 5.5V
Package / Case : 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Memory Organization : 64K x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C (TA)
Technology : EEPROM
Base Product Number : BR25A512
Memory Format : EEPROM
Description : IC EEPROM 512KBIT SPI 8TSSOP
Contact Now
EEPROM Memory IC 512Kbit SPI 10 MHz 8-TSSOP-B