CY7C1473BV33-133AXC
Contact Now
CY7C1473BV33-133AXC
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 72Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : NoBL™
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 100-TQFP (14x20)
Memory Type : Volatile
Mfr : Cypress Semiconductor Corp
Clock Frequency : 133 MHz
Voltage - Supply : 3.135V ~ 3.6V
Access Time : 6.5 ns
Package / Case : 100-LQFP
Memory Organization : 4M x 18
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR
Base Product Number : CY7C1473
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 72Mbit Parallel 133 MHz 6.5 ns 100-TQFP (14x20)