CY7C1325S-100AXC
Contact Now
CY7C1325S-100AXC
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 4.5Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : -
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 100-TQFP (14x14)
Memory Type : Volatile
Mfr : Infineon Technologies
Clock Frequency : 100 MHz
Voltage - Supply : 3.15V ~ 3.6V
Access Time : 8 ns
Package / Case : 100-LQFP
Memory Organization : 256K x 18
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR
Base Product Number : CY7C1325
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 4.5Mbit Parallel 100 MHz 8 ns 100-TQFP (14x14)