ISL12029AIB27Z-T
Contact Now
ISL12029AIB27Z-T
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Current - Timekeeping (Max) : 10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5.5V
Package / Case : 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package : 14-SOIC
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Memory Size : -
Voltage - Supply : 2.7V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Battery : 1.8V ~ 5.5V
Type : Clock/Calendar
Base Product Number : ISL12029A
Contact Now
Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar I²C, 2-Wire Serial 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)