ISL12028IV27AZ
Contact Now
ISL12028IV27AZ
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : -
Current - Timekeeping (Max) : 10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5.5V
Package / Case : 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package : 14-TSSOP
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Memory Size : -
Voltage - Supply : 2.7V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Battery : 1.8V ~ 5.5V
Type : Clock/Calendar
Base Product Number : ISL12028
Contact Now
Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar I²C, 2-Wire Serial 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)