DS1050Z-010+T&R
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Programmable Timers and Oscillators
Count : -
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Supplier Device Package : 8-SOIC
Mfr : Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Current - Supply : 50 µA
Voltage - Supply : 2.7V ~ 5.5V
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Frequency : 10kHz
Type : Programmable Timer
Base Product Number : DS1050
Description : IC OSC PROG TIMER 10KHZ 8SOIC
Contact Now
Programmable Timer IC 10kHz 8-SOIC