DS1073Z-270
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Programmable Timers and Oscillators
Count : -
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : EconOscillator™
Supplier Device Package : 8-SOIC
Mfr : Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Current - Supply : 25 mA
Voltage - Supply : 2.7V ~ 3.6V
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Frequency : 270MHz
Type : Oscillator, Fixed Frequency (Dual)
Base Product Number : DS1073
Description : IC OSC DL FX FREQ 270MHZ 8-SOIC
Contact Now
Oscillator, Fixed Frequency (Dual) IC 270MHz 8-SOIC