DS1075Z-20
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Programmable Timers and Oscillators
Count : -
Product Status : Obsolete
Current - Supply : 35 mA
Voltage - Supply : 4.75V ~ 5.25V
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Frequency : 20MHz
Type : Oscillator, Fixed Frequency (Dual)
Base Product Number : DS1075
Description : IC OSC DUAL FX FREQ 20MHZ 8-SOIC
Contact Now
Oscillator, Fixed Frequency (Dual) IC 20MHz 8-SOIC