DS1077Z-100+
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Programmable Timers and Oscillators
Count : -
Product Status : Active
Current - Supply : 50 mA
Voltage - Supply : 4.75V ~ 5.25V
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Frequency : 12.2kHz ~ 100MHz
Type : Oscillator, Fixed Frequency (Dual)
Base Product Number : DS1077
Description : IC OSC DUAL FX FREQ PROG 8SOIC
Contact Now
Oscillator, Fixed Frequency (Dual) IC 12.2kHz ~ 100MHz 8-SOIC