ICS844051CGILF
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Ratio - Input:Output : 1:1
Input : Crystal
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Differential - Input:Output : No/Yes
Series : FemtoClock®
DigiKey Programmable : Not Verified
Divider/Multiplier : Yes/No
Supplier Device Package : 8-TSSOP
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max : 187.5MHz
Type : Clock/Frequency Synthesizer, Clock Generator
Voltage - Supply : 2.375V ~ 3.465V
Package / Case : 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output : LVDS
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
PLL : Yes
Number of Circuits : 1
Base Product Number : ICS844051
Description : IC CLK/FREQ SYNTH 8TSSOP
Contact Now
Clock/Frequency Synthesizer, Clock Generator IC 187.5MHz 1 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)