DS1013S-75
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
DS1013S-75
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Delay Lines
Function : Multiple, NonProgrammable
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : -
Available Total Delays : 75ns
Supplier Device Package : 16-SOIC
Mfr : Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Delay to 1st Tap : 75ns
Voltage - Supply : 4.75V ~ 5.25V
Package / Case : 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Number of Independent Delays : 3
Base Product Number : DS1013
Description : IC DELAY LINE 75NS 16SOIC
Contact Now
Delay Line IC Multiple, NonProgrammable Tap 75ns 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)