87949AYILF
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Ratio - Input:Output : 3:15
Input : CML, LVCMOS, LVPECL, LVTTL, SSTL
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Differential - Input:Output : Yes/No
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Divider/Multiplier : Yes/No
Supplier Device Package : 52-TQFP (10x10)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max : 160MHz
Type : Clock Generator
Voltage - Supply : 3V ~ 3.6V
Package / Case : 52-LQFP
Output : LVCMOS
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
PLL : No
Number of Circuits : 1
Base Product Number : 87949A
Description : IC CLOCK GENERATOR 52TQFP
Contact Now
Clock Generator IC 160MHz 1 52-LQFP