TMS320VC5410AZWS16
Contact Now
TMS320VC5410AZWS16
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Fixed Point
Product Status : Active
On-Chip RAM : 128kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : TMS320C54x
Clock Rate : 160MHz
Voltage - I/O : 3.30V
Supplier Device Package : 144-NFBGA (12x12)
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C (TC)
Package / Case : 144-LFBGA
Interface : Host Interface, McBSP
Voltage - Core : 1.60V