DSP56321VF200
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Fixed Point
Product Status : Obsolete
On-Chip RAM : 576kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : DSP56K/Symphony
Clock Rate : 200MHz
Voltage - I/O : 3.30V
Supplier Device Package : 196-MAPBGA (15x15)
Mfr : NXP USA Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C (TJ)
Package / Case : 196-BGA
Interface : Host Interface, SSI, SCI
Voltage - Core : 1.60V