TMS320C10NL-25
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Fixed Point
Product Status : Obsolete
On-Chip RAM : 288B
Mounting Type : Through Hole
Package : Tube
Series : TMS320C1x
Clock Rate : 25MHz
Voltage - I/O : 5.00V
Supplier Device Package : 40-PDIP
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case : 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Interface : Parallel
Voltage - Core : 5.00V