TMS320DM642GNZ600
Contact Now
TMS320DM642GNZ600
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Fixed Point
Product Status : Obsolete
On-Chip RAM : 160kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : TMS320DM64x, DaVinci™
Clock Rate : 600MHz
Voltage - I/O : 3.30V
Supplier Device Package : 548-FCBGA (27x27)
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : 0°C ~ 90°C (TC)
Package / Case : 548-BBGA, FCBGA
Interface : Host Interface, I²C, McASP, McBSP, PCI
Voltage - Core : 1.40V