TMS32C6211BGFNA150
Contact Now
TMS32C6211BGFNA150
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Fixed Point
Product Status : Active
On-Chip RAM : 72kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : TMS320C62x
Clock Rate : 150MHz
Voltage - I/O : 3.30V
Supplier Device Package : 256-BGA (27x27)
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C (TC)
Package / Case : 256-BGA
Interface : Host Interface, McBSP
Voltage - Core : 1.80V